ThunderZ
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.

[GHID]Cum sa te feresti de hoti

In jos

[GHID]Cum sa te feresti de hoti Empty [GHID]Cum sa te feresti de hoti

Mesaj  Sp1Ke Dum Noi 18, 2012 4:58 am

Probabil multi dintre voi stiti deja de schema aceasta de a fura iteme,dar sunt si incepatori care inca mai cad in plasa.Pana si eu am cazut pe mana hotilor cand am inceptu sa joc metin2 si nu stiam nici macar ce este map2.Dar acest topic nu este despre mine,deci sa trecem la subiect.

Metoada clasica de a fura iteme de la incepatori este aceasta:

Marian: Salut!

Ionel: Salut!

Marian: Ai vrea sa iti dublez armura/arma/coiful/cerceii/etc ?

Ionel: Da.

Marian: Foarte bine! Urmeaza uramtorii pasi: Dai sa arunci arma/armura/coiful/etc ,dar nu da nici "da" nici "nu".Acuma pune pe tine o alta arma/armura/coif/etc si dai "da"!

In momentul in care dai "da" o sa iti cada arma/armura/coiful/etc de pe tine si respectivul o sa ti-l ia de jos fugind cu el.Si pentru ca majoritatea serverelor au regula urmatoare:

"Nu suntem responsabili de itemele furate!"

hotul o sa ramana nepedepsit si o sa faca si urmatoarea victima,aplicanduse proverbul:

"Hotul neprins e negustor cinstit!"

Oricum,se pare ca deviez din nou de la subiect si vreau sa revin.Ceea ce v-am dat mai sus este doar un model,hotii folosesc si alte modele , dar metoda este aceeasi.Sper ca v-am ajutat!

P.S Numele de mai sus le-am ales aleatoriu si nu vreau sa se faca confuzie cu posibili jucatori de metin cu numele acelea.
Sp1Ke
Sp1Ke
https://i.imgur.com/jBRVs.p

Mesaje : 278
Activitate : 1013
Reputatie : 6
Data de inscriere : 11/11/2012
Varsta : 28
Localizare : Oradea

Sus In jos

Sus

- Subiecte similare

 
Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum